woensdag 18 november, 14:00
Aan de hand van de resultaten van archeologische onderzoeken probeert hij een beeld te schetsen van hoe de mens in de verschillende landschapstypen heeft geleefd.
Wij reizen door de tijd vanaf de IJzertijd toen de mens zich in een drassig veenlandschap probeerde overeind te houden.
Dat geldt ook voor de Romeinse tijd, waarin de mens meer en meer het land in cultuur bracht en daarmee het onheil over zichzelf lijkt afgeroepen te hebben.
In de Middeleeuwen zien wij hoe men zich vestigde op hogere delen in het nieuwe landschap.
Het begin van de nieuwe tijd kende veel welvaart.
Dit keert terug in de volgende namen van Walcheren: ‘De tuin van Zeeland’ en ‘Het Prieel van Zeeland’.
Veel van de rijke buitenplaatsen die het landschap sierden, worden weer afgebroken als het eiland vanaf begin negentiende eeuw in een economische crisis verkeert.
Walcheren gaat stilletjes de twintigste eeuw in en wordt vreselijk opgeschrikt in 1940.
Het vormt het decor van verwoestende oorlogshandelingen.
Ook van deze jaren kunnen verrassende archeologische resten getoond worden.
Het wordt daarmee een zeer gevarieerde presentatie.
Voor het bijwonen van deze lezing dient u zich vooraf op te geven door een e-mail te sturen naar activiteiten@hkwalcheren.nl onder vermelding van uw naam, adres en lidmaatschapsnummer (te vinden op de adressering van de envelop waarin De Wete wordt toegezonden).
N.B. U ontvangt GEEN bevestiging van uw aanmelding!
Wij gaan ervan uit dat u, als u zich aanmeldt, ook daadwerkelijk deze lezing zult bijwonen!
Mocht u na aanmelding onverhoopt verhinderd zijn, wilt u zich dan tijdig afmelden op hetzelfde e-mailadres?
Toegangsprijs voor leden bedraagt € 4,00 p.p. en voor niet-leden € 5,00 p.p. (bij voorkeur contant en gepast).
Woensdagmiddag 18 november 2026, Betje Wolff Auditorium, ZB Bibliotheek van Zeeland, Kousteensedijk te Middelburg, aanvang 14.00 uur (zaal open 13.45 uur).
Leden € 4,00; niet-leden € 5,00 p.p.